Sport   »   Tenis   »   ATP Halle: Łukasz Kubot przegrał w 1/8

ATP Halle: Łukasz Kubot przegrał w 1/8

2012.06.14//  P. Rączka
Łukasz Kubot przegrał 7:6 (7-5), 1:6, 3:6 z Philippem Kohlschreiberem w meczu 1/8 finału turnieju ATP Tour na trawiastych kortach w Halle, gdzie pula nagród wynosi 750 tys. euro. Pierwszy set trwał aż 59 minut, a żaden z tenisistów nie chciał oddać swojego podania. W tie-breaku gra była wyrównana do stanu 5-5, później Polak zdołał zdobyć dwa punkty, obejmując prowadzenie w meczu.

W następnej odsłonie tenisista z Lubina przegrał pięć gemów pod rząd, by następnie obronić własny serwis i po chwili przegrać drugą odsłonę. W decydującym starciu Kubot został przełamany w pierwszym gemie, a w decydującej fazie spotkania po raz drugi oddał gema, ostatecznie przegrywając spotkanie z Niemcem.

Polak zagra jeszcze w ćwierćfinale debla w parze z Rosjanin Michaił Jużnym. Ich rywalem będzie kanadyjski duet Milos Raonic i Adil Shamasdin.